Květové vody, neboli hydroláty, mají opravdu všestranné využití. Pro svou jemnou vůni jsou báječné pro aromaterapii, oblíbené jsou i při použití v kuchyni jako přísada do luxusních nápojů a dezertů, ale nejširší a nejčastější využití mají v kosmetice.
Každá květinová voda má svou jedinečnou vlastnost a unikátní využití.
nejen pro osvěžení pleti
Hydroláty obecně nebývají na rozdíl od pleťových krémů nebo jiných kosmetických produktů určeny pouze pro určitý typ pokožky, ale vynikají univerzálním využitím.
Nejznámější je asi růžová voda, ale i ostatní by neměly zaostávat. Například vilínová květová voda má skvělé stahující vlastnosti, a je tedy vhodná pro pleť s rozšířenými póry. Navíc příjemně zklidňuje podrážděnou pokožku. Podobné protizánětlivé a regenerační účinky nabízí i hydrolát z chrpy nebo heřmánku.

šetrnější než pleťové vody
Krásně vonící přírodní květové vody v BIO kvalitě vznikají při destilaci siličnatých rostlin. Výsledkem je pak “aktivní voda” bohatá na bioaktivní látky, které jsou rozpustné ve vodě. Ty pokožku krásně čistí a zklidňují a pomáhají obnovit její přirozenou ochrannou vrstvu.
Díky tomu, že neobsahují alkohol a mají nízké pH, jsou šetrnější alternativou pleťových vod.
široké využití
Květové vody mají podobné účinky jako odpovídající éterické oleje. Jejich účinky jsou ale mnohem jemnější než u éterických olejů, používají se přímo na pokožku a nemusíme je ředit.
Jejich pestré blahodárné účinky se využívají zejména v péči o pleť. Pomerančové květy ji tak například zklidňují, levandule čistí, heřmánek působí hojivě a chrpa pomáhá při nateklých očních víčkách.
Jejich využití je opravdu neuvěřitelně široké.
Mají své místo v péči o těhotné ženy, kojence i seniory, hodí se k inhalacím, a můžeme je použít i jako vlasovou kosmetiku.